خدمات انواع چاپ

امیرچاپ دارای سابقه ای طولانی در چاپ نوار های رولی مختلف میباشدکه این امکان را به مشتریان میدهد تا گزینه های بسته بندی را متناسب با مشخصات و نیازهای محصولات شما ایجاد کند. نوار های رولی ما اکثرا برای ساخت پاکت های مختلف استفاده میشوند همچنین طیف گسترده ای از آن ها برای کاربردهای مصرفی، تجاری و صنعتی نظیر لیبل های دور بطری،سیل ویکوم یا در بند ها،بسته بندی پیچشی و...استفاده میشوند. نوارهای رولی ما عرض 5 تا 125 سانت و ضخامت های 10 تا 200 میکرون را شامل میشوند که از تکنولوژی های روتوگراوور و فلکسوگراوور بهره میبرند و با استفاده از بهترین مواد از جمله: BOPP CPP LDPE HDPE PE BOPET تولید میشوند همچنین امکان لمینت آن ها برای نیاز های مختلف مشتریان وجود دارد

لمینت

یکی از مزایای مهم نوار های رولی، قابلیت ساخت یک ساختار مانند لمینت است که دقیقا مطابق با مشخصات نیازهای شما برای نفوذ ناپذیری، عمر مفید، حفاظت، چاپ، زیبایی و احساسی که محصول شما میسازد، است! لمینت ها در بازارهای مختلفی از جمله مواد غذایی حیوانات، مواد غذایی یخ زده و فریزری ،مکمل های غذایی، لوازم آرایشی و محصولات سالم استفاده می شود. پاکت های لمینت ما برای نیازهای خاص محصول شما سفارشی سازی می شوند که باعث استقامت طولانی مدت و همچنین مقاومت محصولات در برابر عوامل مضر بیرونی میشوند. ما میتوانیم تعیین کنیم که چه نوع لایه حفاظتی مورد نیاز است و سپس آن را در تعیین مواد موردنیاز لمینت استفاده کنیم. تکنولوژی لمینیت ما شامل تجهیزات لمینیت دو لایه و سه لایه میباشد که برای بهبود عملکرد محصول و افزایش زیبایی آن از چسب های حلالی و غیر حلالی بهره میگیرد

 • LDPE (پلی اتیلن با دانسیته پایین)/ LLDPE (پلی اتیلن سبک خطی)
  این دو رزین خواص بسیار مشابهی با یکدیگر دارند و معمولا یکسان در نظر گرفته می شوند.هر دو این رزین ها شفاف بوده و فیلمی که از آن ها جهت بسته بندی ساخته می شود مقاومت در برابر نفوذ رطوبت خیلی خوب و مقاومت در برابر نفوذ گاز نسبتا خوبی دارد.فیلم هر دوی آنها بسیار انعطاف پذیر و محکم بوده و قابلیت هیت سیل شدن رادارا می باشد.معمولا فیلم این رزین ها جهت بسته بندی های شیرینک و استرچ,کیسه بسته بندی نان,آبنبات,یخ,کیسه های داخل باکس های بسته بندی,کیسه های بسته بندی حبابدار,کیسه های حمل و نقل مواد گوناگون,کیسه های مواد غذایی,کیسه زباله و همچنین پوشش های پلاستیکی مورد استفاده گلخانه ها در صنایع کشاورزی کاربرد دارد.
  با این وجود آن ها تفاوت هایی هم با هم دارند که باعث می شود برای برخی کاربردهای خاص یکی از آنها بر دیگری ترجیح داده شود؛به عنوان مثال LDPE اغلب برای مواردی که شفافیت و براقیت بالا نیاز است کاربرد بیشتری داشته و LLDPE نیز معمولا برای مواردی که مقاومت کششی و مقاومت در برابر ضربه بیشتری نیاز است و همچنین در مواردی که فیلم برای موارد هیت سیل استفاده می شود مناسب تر می باشد.LDPE اغلب برای بسته بندی مواد غذایی و شیرینک و LLDPE اغلب برای بسته بندی های استرچ و کیسه های زباله مورد استفاده قرار می گیرد.

 • HDPE(پلی اتیلن با دانسیته بالا)
  از آنجا که این نوع رزین هم بخشی از خانواده پلی اتیلن ها می باشدموارد کاربرد آن در بسیاری از مواقع مشابه LDPE و LLDPE می باشد. از جمله می توان به کاربرد این نوع فیلم ها برای بسته بندی کیسه نان, کیسه های حمل و نقل مواد, کیسه های زباله ,کیسه های خرید فروشگاهی, پوشش های پلاستیکی مورد استفاده در صنایع کشاورزی و...اشاره کرد.
  فیلم HDPEنسبت به فیلم های انواع دیگر پلی اتیلن هاسخت تر می باشد که همین ویژگی باعث می شود این نوع فیلم برای بسته بندی هایی که محتویات درون آن نیاز دارند شکل خود را حفظ کنند کاربرد دارد.علاوه بر این فیلم HDPE در برابر سوراخ شدن, نفوذ رطوبت و انواع چربی ها و روغن ها مقاومت بالایی دارد.

 • PP (پلی پروپیلن)
  فیلم PP دارای مقاومت در برابر رطوبت عالی براقیت و شفافیت و همچنین استحکام کششی بسیار خوبی می باشد. رزین PP نقطه ذوب بالایی دارد که باعث می شود برای بسته بندی هایی که نیاز به استرلیزاسیون دارند مناسب باشد. معمولا از فیلم PP برای بسته بندی سیگار, آب نبات ,اسنک, بسته بندی نان, پنیر و محصولات بهداشتی استفاده می شود. این نوع فیلم ها همچنین برای بسته بندی توتون و تنباکو, شیرینک ,نوار, کاور پوشاک و بسته بندی های استریل مورد استفاده در بیمارستان ها و مراقبت های پزشکی کاربرد دارد.به دلیل اینکه فیلم های PP مقاومت در برابر نفوذ گاز متوسطی دارند برای افزایش مقاومت این نوع فیلم ها معمولا همراه با فیلم های آکریلیک یا PVDC استفاده میگردد.

 • PVC (پلی وینیل کلراید)
  از فیلم های PVC می توان برای بسته بندی های استرچ صنعتی وبسته بندی پالت و همین طور شیرینک (البته در مقادیر بسیار کم) برخی از کیسه ها, نوارچسب ,لیبل ,کیسه های خون و کیسه های IV استفاده کرد.
  همچنین از این نوع فیلم ها (به طور نیمه معقول) برای بسته بندی گوشت قرمز نیز استفاده می شود. به این خاطر که از این نوع فیلم ها فقط به اندازه ای اکسیژن عبور خواهد کرد که گوشت تازه بماندو رنگ گوشت حفظ شود و تیره نشود.فیلم های PVC همچنین مقاومت خوبی در برابر انواع روغن و چربی ها و همچنین سوراخ شدن داشته و معمولا چسبندگی و شفافیت خوبی دارند.

 • PET (پلی اتیلن ترفتالات)
  فیلم PET اکثرا برای مواردی غیر از بسته بندی مواد غذایی نظیر فیلم های عکاسی, فیلم های اشعه ایکس و فیلم های ظبط صوت و تصویر مغناطیسی کاربرد دارد. همچنین از این نوع فیلم ها برای فیلم های کنترل خورشیدی و به طور کلی برای لمیناسیون کارت ویزیت ها ,برچسب های چمدان ,بسته بندی های متالایز نظیر بسته بندی چیپس و خوراکی هایی از این قبیل ,بسته بندی های مواد غذایی ماکروویوی, بسته بندی آجر, تجهیزات پزشکی (مانند بسته بندی های استریل و...)بسته بندی توتون و تنباکو, بسته بندی سیگار و لیبل ها استفاده می شود. دلیل کاربرد فیلم PET برای موارد فوق و دیگر موارد به خواص مکانیکی خوبی نظیر سختی و مقاومت حرارتی خوب آن برمی گردد که این رزین را نسبت به رزین های دیگر برتری می دهد.
  فیلم این نوع رزین به حالت شفاف و بی رنگ و یا رنگی (بسته به نوع کاربرد آن) موجود می باشد.

 • PVDC (پلی وینیلیدین کلراید)
  فیلم رزین PVDC مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و گاز و همچنین انواع روغن و چربی دارد که باعث شده است که مناسب برای بسته بندی های لوازم خانگی باشد. این نوع فیلم معمولا با فیلم رزین هایی چونPP لمینه شده تا مقاومت در برابرنفوذ رطوبت و گاز بهتری داشته باشد.

 • EVOH (اتیلن وینیل الکل)
  فیلم رزین EVOH یکی دیگر از فیلم هایی است که مقاومت در برابر نفوذ گاز آن عالی است اما این نوع فیلم ها وقتی که در معرض رطوبت قرار می گیرند این خاصیت (مقاومت در برابر نفوذ گاز)خود را از دست می دهند .به همین دلیل فیلم های EVOH معمولا در بسته بندی های چند لایه کاربرد دارند و معمولا با فیلم هایی نظیر فیلم PE که مقاومت در برابر نفوذ رطوبت خوبی دارند لمینه می شوند.اغلب از فیلم این نوع رزین برای بسته بندی هایی که جهت حفظ و نگهداری محصول باید مقداری گاز در درون بسته بندی موجود باشد استفاده می گردد به طور مثال برای حفظ و نگهداری محصولاتی نظیر پاستا ها که نیازمند این است که حجم قابل توجهی نیتروژن و دی اکسید کربن جهت حفظ تازگی و افزایش مدت زمان نگهداری آن درون بسته بندی باقی بماند. EVOH به این دلیل برای این قبیل بسته بندی ها کاربرد دارد که می تواند نیتروژن و دی اکسید کربن را در درون بسته بندی نگه داشته و اکسیژن را در بیرون بسته. EVOH برای کاربردها ی مشابه مثال بالا مناسب می باشد.

 • NYLON (نایلون)
  نایلون نیز همانند PP نقطه ذوب نسبتا بالایی دارد و همین ویژگی باعث شده است که برای بسته بندی مواد غذایی که در مایکروویو قرار می گیرند مناسب باشد.همچنین نایلون ها به دلیل خواص مقاومت بالایی که در برابر نفوذ اکسیژن دارند به شکل لمینه شده با لفاف هایی نظیر کاغذ (که مقاومت در برابر گاز ضعیفی دارند)کاربرد دارد.
  از نایلون برای بسته بندی پنیرها استفاده می گردد به این دلیل که مانع نفوذ اکسیژن به داخل بسته بندی می شود؛(نفوذ اکسیژن عامل فاسد شدن پنیر می باشد)و در عوض به دی اکسید کربن اجازه می دهد که از بسته خارج گردد چراکه در صورتیکه در داخل بسته به دام بیفتد باعث باد کردن بسته می شود.مزیت دیگر نایلون ها نسبت به فیلم رزین های دیگر سهولت فرآیند تولید آن هاست.

 • EVL (اتیلن وینیل استات)
  فیلم رزین EVA دارای خواص چسبندگی خوب ,مقاومت در برابر انعطاف پذیری و قابلیت سیل حرارتی می باشد.معمولا از این نوع رزین برای بسته بندی به تنهایی استفاده نمی شود و معمولا در ترکیب با رزین هایی نظیر PE کاربرد دارد.به عنوان مثال بسته بندی هایی (مانند بسته بندی شراب, آب میوه, شربت و...)از کوپلیمر LDPE/EVA ساخته شده است. EVA همچنین برای بسته بندی گوشت و مرغ ویخ کاربرد دارد.

لمینت چیست ؟

لمینت برای حفظ آثار چاپی به کار می رود در واقع لمینت کردن به معنی استفاده از لایه نازکی بر رو یا پشت صفحه چاپی می باشد که آن را در برابر رطوبت و تغییر دما حفظ می کند. لمینت در واقع حالت مایع دارد و انواع مایع لمینت بر روی سطوح مختلف عمل چاپ غیر مستقیم را انجام می دهد. از لحاظ روش ها و فرآینده های لمینت کردن اصولا تقسیم بندی های خاصی در بازار کار وجود دارد. برای مثال براق و مات یا سرد و گرم. اما کلا مفهوم این روش در بردارنده پوشش با سطوح پلاستیکی است. سطوح پلاستیکی هم البته در این جا ویژگیهای خاصی دارند از لحاظ، ضخامت ( برحسب میکرون) و ابعاد (رول یا شیت بسته به نوع دستگاه). لمینت چاپ نیست، بلکه بعد از اینکه کار چاپ می شود آنرا پرس یا لمینت می کنند که با عرض های مختلف دستگاه های آن در شرکت ارایه می شود،.لمینت دو نوع می باشد شامل لمینت گرم و سرد که سرد آن نازکتر، تقریبا زیباتر، ظریفتر و گران تر است. ولی لمینت رایج لمینت گرم بصورت مات یا براق است که معمولا برای کارهای بزرگ یا همان لارج فرمت یا پلات استفاده می شود. متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند. این کار از قدیم هم رایج بود که به آن در اصطلاح عام به آن پرس می گفتند و برای کارها در قطع کوچک بود. دستگاه های امروزی البته بیشتر رول هستند و در کشور ما آنرا بیشتر در چاپخانه هایی که دستگاه های چاپ دیجیتال دارند می توان یافت. لمینت با این روش به دو صورت مات و براق صورت می گیرد و می توان پشت و روی کار را به هر دو صورت لمینت کرد. روش سرد بیشتر برای محافظت از سطح کار چاپ شده و ایجاد جلوه های هنری است. تفاوت این روش با روش گرم در نبودن حرارت و بکار بردن یک لایه بسیار نازک در این سیستم است و می توان گفت که معادل کار سلفون کشی است. البته این کار با پاشیدن مواد مایع خاص پلیمری هم امکان دارد که به آن کوتینگ می گویند.اصولا بعد از پلات کار چاپ شده آن را لمینت می کنند. لمینیت، شدت رنگ‌ها و کنتراست رنگی در تصاویر چاپ شده را بهبود می‌بخشد. تصاویر چاپ شده با رنگ‌های درخشان، بیانگر کیفیت بالاتری هستند. لمینیت مانع از چین و چروکیدگی، لک‌شدن، آفتاب خوردگی، سیاه شدگی، پریدگی رنگ و یا چربی، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط، بر کار چاپ شده می‌شود. در مجموع یکی از مزایای اصلی لمینت این است که به طور قابل توجهی دوام پوشش را افزایش می دهد و از آن محافظت می کند.که اگر بالا رفتن طول عمر هدف اصلی شما باشد، لمینت انتخاب مناسبی است. نسبت لمینیت این نسبت بیانگر میزان فیلم به میزان چسب است. به طور مثال هنگامی که فردی در مورد نسبت ۳/۴ صحبت می‌کند، در واقع در مورد فیلمی با ضخامت ۷ میلی صحبت می‌کند که از ۴ میل فیلم و ۳ میل چسب تشکیل شده است. (در این‌جا معنای خاص میل منظور ۱/۱ اینچ است و نباید با میلی‌متر یا یک هزارم متر اشتباه گرفته شود.) ضخامت فیلم لمینیت را به‌طور رایج ضخامت میل می‌نامند (یک‌هزارم اینچ). پلی‌استر لایه‌ی پایه یا لایه‌ی محافظ بیرونی فیلم‌های لمینیت حرارتی که در حین عملیات لمینیت کردن حرارتی ذوب نمی‌شود، همچنین پایه‌ بسیاری از فیلم‌های PSA نیز پلی‌استر است. پلی اتیلن چسبی که در اکثر فیلم‌های حرارتی به کار می‌رود و در حین عملیات لمینیت کردن حرارتی ذوب می‌شود. عملکرد لمینیت شدن کار از محل نیپ یا باریکه راه شروع می‌شود (جایی که دو سیلندر فشار با یکدیگر تماس پیدا می‌کنند.) سپس فن‌ها یا سیلندرهای خنک کننده‌ی لمینیتور، چسب را سرد می‌کنند تا بار دیگر تبدیل به ماده‌ای جامد و منعطف شود. وینیل صیقلی- Calendaring Vinyl- (قیمت پایین‌تر) فیلم صیقلی (calendared film) با استفاده از فرایند Calendaring تولید می‌شود. به بیان ساده‌تر، حجم قابل توجهی از وینیل ذوب شده (خمیری) از میان یک جفت نورد صیقلی گرم عبور می‌کند تا جایی که آنقدر فشرده شود که به ضخامت ۳،۲ یا ۴ میلی برسد؛ این فیلم سپس برای استفاده به عنوان پوشش چسبدار (adhesive coating) به صورت رول عرضه می‌شود. روش صیقل دادن روشی مؤثر و مقرون به صرفه برای تهیه فیلم است که به طور چشم‌گیری قیمت وینیل را نیز پایین آورده است. وینـیـل قــالـبی – Cast Vinyl- (روش راحت‌تر) با ریختن وینیل مایع به قالب‌های ورقی نرم، فیلم قالبی تهیه می‌شود. با عبور این ماده از میان کوره، حلال موجود در آن تبخیر شده تا ماده‌ی جامد باقی مانده، فیلم را تشکیل دهد. هنگامی که فیلم از کوره بیرون می‌آید آماده‌ی دریافت لایه‌ چسبدار است. فیلم‌های قالبی برای مصرف outdoor دوامی حدود چهار تا هفت سال را داشته و تصویری که توسط این فیلم‌ها محافظت می‌شود نسبت به فیلم‌های صیقلی دیرتر محو می‌شوند؛ زیرا ساختار فیلم‌های قالبی دارای پیگمنت‌های بهتر و تثبیت کننده‌‌ی UV است. مضاف بر اینها، فیلم قالبی ثبات بیشتری داشته، روشی راحت‌تر بوده و ضد چروک و انبساط نیز هست. Saran Wrap: بیشتر با نام تجاری کلینگ فیلم (Cling Film) شناخته شده است، لایه‌ بسیار نازک پلاستیک منعطف که جهت بسته‌بندی به کار می‌رود (مانند سلفون) – سَرَن به رزین ترموپلاستیکی گفته می‌شود که ماده‌ اصلی ساخت این محصول است.

کلدسیل و هیتسیل

بعد از انجام مراحل لمینت مرحله  بعدی اضافه کردن چسب سرد یا همان کلدسیل است.

چسب سرد تکنولوژی است که در محصولات غذایی و فساد پذیر جهت چسباندن لبه های لفاف مورد استفاده قرار می گیرد.

این سری از چسب های لمینت پرمصرف ترین سری چسب های لمینت به حساب می آیند.

از عمده کاربردهای این دسته از چسب ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 لمینت های فیلم / فیلم شفاف یا متالایز که نوع متریالهای آنها میتوانند شامل : BOPP , CPP, HDPE , LDPE,PET,PA, PVDC , EVA, EVOH, PVOH باشند.

 

برش

 تمامی برش ها با استفاده از ماشین آلات پیشرفته است که امکان ارائه رولهای برش خورده با حداقل عرض 50mm و حداکثر 140mm با کیفیت پیچش بسیار بالا بر روی بوبینهای 3 و 6 اینچ را فراهم میکند.

پاکت سازی

تمامی این مدل ها میتوانند در بغل پاکت یا ته پاکت کاست داشته باشند

وسط دوخت

دوخت به صورت A-A و A-B

ته دوخت

دوخت به صورت A-A

بغل دوخت

دوخت به صورت A-A 

سه طرف دوخت

دوخت به صورت A-A 

BASHIR_NAPOLI copy 2